wtorek, 20 sierpnia 2013

MUMIN zrobiony na szydełku - crochet MOOMIN


Kochani, tak jak obiecałam czas na szczyptę nowości z „zupełnie innej beczki” ;)
Powitajcie proszę ciepło PLUSHaki od SENIA Design <3 małe i większe wełniane stworki, zrobione w całości ręcznie z włóczki akrylowej i bawełnianej, różnej grubości i faktury, we wszystkich kolorach tęczy –  są jedyne w swoim rodzaju i rozchmurzą każdą buzię!!!

Jako pierwszego przedstawiciela PLUSHaków prezentuję Wam MUMINa <3
nie jest to jednak taki zwykły Mumin – ten jest żądnym przygód podróżnikiem, i jak widać na załączonych zdjęciach właśnie planuje swoją pierwszą wyprawę do Afryki! dzika przyroda, safari... ciekawe jakie czekają go tam przygody :)

 

szydełkowy Mumin - crochet Moomin
 

MUMIN został w całości wykonany ręcznie, na szydełku, z włóczki akrylowej, wszystkie części są ze sobą zszyte,
jedyne elementy plastikowe to oczy oraz koraliki zdobiące kapelusz, wypełniony jest specjalnym tworzywem, które się nie odkształca oraz umożliwia pranie PLUSHaka. MUMIN ma 21 cm wzrostu, a jego szerokość w najszerszym miejscu, czyli brzuszku ;) to 13 cm. Został on wykonany w oparciu o schemat pochodzący z bloga Samigurumi (http://samigurumi.wordpress.com/2011/12/04/amigurumi-moomintroll-free-pattern-woo-yeah-free/ ), jak widać jednak na załączonych zdjęciach, mój MUMIN jest dość swobodną interpretacją tego wzoru ;)

Pozdrawiam Was serdecznie i zabieram się do pracy, bo kolejne PLUSHaki same się nie zrobią...
no i patrząc na pogodę za oknem, chyba trzeba będzie zrobić MUMINowi ciepły sweter ;D

 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza